Moja krása, moja voľba

Časom sa stalo normou posudzovať ženy na základe ich vzhľadu a používať ich krásu ako zbraň proti nim samotným. V kampani #MojaKrasaMojaVolba prinášame príbehy obdivuhodných žien, ktoré sa postavili za svoju vlastnú krásu.

Zoznámte sa s Rain, adrogynnou modelkou z Vermontu. Počas dospievania Rain počúvala, že vyzerá ako muž a že je škaredá. Teraz vysiela výzvu módnemu priemyslu tým, že reprezentuje značky, ktoré ju nenútia vybrať si, či je žena alebo muž. Potom je tu Jessica, ktorej v detstve tvrdili, že pekne obliekať sa môžu len štíhle dievčatá. Dnes je z nej módna ikona a na svojom blogu dokazuje, že pokiaľ ide o štýl, na veľkosti nezáleží. Do tretice tu máme Heather, ktorá sa potom, čo sa stala matkou, chcela vrátiť do formy a rozhodla sa, že skúsi box. Hoci jej všetci hovorili, že je príliš pekná na to, aby boxovala, začala trénovať, zúčastnila sa zatiaľ na štyroch šampionátoch a všetky vyhrala.

Čo majú tieto ženy spoločné? Nedali sa obmedzovať komentármi o svojom vzhľade. Či už v bulvárnych stĺpčekoch, v rozhovoroch alebo na sociálnych sieťach, všade sa dnes ženy posudzujú na základe toho, ako vyzerajú.

V kampani #MojaKrasaMojaVolba sa snažíme dodať ženám silu, aby dokázali chápať krásu po svojom. Príbehmi Rain, jessicy a Heather vás chceme inšpirovať, aby ste sa podelili o svoj vlastný príbeh. Ak sa vám tiež niekedy stalo, že vašu krásu použili proti vám, povedzte prostredníctvom #MojaKrasaMojaVolba, ako ste reagovali, a dodajte tak ďalším ženám odvahu postaviť sa za vlastnú krásu.

Výskum Dove o kráse a o sebavedomí

V našom celosvetovom výskume sme zisťovali, čo sa stane, keď ženy nie sú spokojné so svojím vzhľadom.

9/10 žien
sa vyhýba dôležitým spoločenským aktivitám, akými sú stretnutia s priateľmi či s blízkými
5/10 žien
nedokáže stáť za svojím názorom alebo sa držať svojho rozhodnutia
9/10 žien
zámerne neje alebo inak riskuje svoje zdravie (napr. nechodí k lekárovi)

Inšpirujte sa týmito príbehmi

Heather

„Hovoria..., že som príliš pekná na to, aby som boxovala. Ja hovorím... Moja tvár nemá s boxovaním nič spoločné.“

ZOBRAZIŤ PRÍBEH

Jessica

„Hovoria... Len štíhle dievčatá sa vedia pekne obliekať. Ja hovorím... Budem nosiť čokoľvek, v čom sa budem cítiť dobre.“

ZOBRAZIŤ PRÍBEH

Rain

„Hovoria..., že vyzerám ako chlap a že som škaredá. Ja hovorím... Takto vyzerá pekné dievča.“

ZOBRAZIŤ PRÍBEH